Nga balta te përballja në Champions me Ronaldon dhe Mesin, Myrto Uzuni një shembull frymëzues për talentet shqiptare

Myrto Uzuni është një shembull frymëzimi për të rinjtë shqiptarë që mendojnë të tërhiqen kur nuk arrijnë të shohin dot dritë në fund të tunelit.

uZUNI-mESI-rONALDO

Beratasi, siç demonstron edhe kjo foto dikur luante me moshat në kushte të mjera, ndërsa sot goglat e vendosën në të njëjtin grup me Barcelonën dhe Juventusin, teksa do të përballet me 2 futbollistët më të mirë në botë, Mesin dhe Kritiano Ronaldon.

Uzuni iu bashkuar gjigantëve të Hungarisë, Ferencvaroshit, ku do të përfitojë plot 300 mijë euro në sezon, teksa arriti të shkruante menjëherë historinë me këtë klub.

1.8 milionë euro pagoi klubi i Ferencavaroshit në arkat e Lokomotivës së Zagrebit për të siguruar shërbimet e futbollistit beratas.

PANORAMASPORT.AL

 

LEXO EDHE: 

EKSKLUZIVE/ Uzuni: Ëndërr për mua të luaj kundër Ronaldos, ndërsa Mesi ishte… bonus

 

Uzuni përballë Mesit dhe Ronaldos, media italiane “ngre në qiell” shqiptarin: Është ylli i skuadrës, mbajini sytë tek ai


close