UEFA merr vendimin e madh për tifozët

 

Tashmë UEFA ka marr një vendim të madh për tifozët.

UEFA ka vendosur sot që 30 përqind e kapacitetit të stadiumit do të lejohet të mbushet me tifozë në të gjitha garat e UEFA-s, duke filluar nga java e ardhshme me ndeshjet e kombëtareve në Ligën e Kombëve, shkruan IndeksOnline

Por, tifozët që do të lejohen do të jenë vetëm ata vendas dhe nuk do të ketë tollovi.

Tifozët gjithashtu duhet t’u përmbahen udhëzimeve në lidhje me mbrojtjen ndaj Covid-19.

 

 
 


close