Kualifikimi në Ligën e Europës i vështirë, zbulohet kërkesa e Egbosë për presidentin Halili

Emanuel Egbo u ka kërkuar drejtuesve të Tiranës blerje cilësore që skuadra të kualifikohet në fazën e grupeve të Europa League-s. Trajneri indirekt i ka dërguar fjalë presidentit Refik Halili se me grupin e lojtarëve që ka në dispozicion është e pamundur që ekipi të përballojë Europën paçka se cili është kundërshtari. Sipas Egbosë, për të luajtur në kampionat dhe në fazën e grupeve duhen lojtarë të mirë që të bëjnë diferencën. Problemi kryesor i skuadrës është sulmi dhe më saktë sulmuesit e krahëve.
Egbo Tirana
Edhe pse janë afruar disa lojtarë afrikanë, mes të cilëve edhe sulmuesi Derrik Sasraku, asnjë prej lojtarëve nuk po e ngroh Egbonë. Edhe Danso që pritet të vijë këto ditë është një e panjohur, pasi mund të ndodhë që gjendja e tij të jetë e njëjtë me afrikanët e tjerë që kanë ardhur në Tiranë. Shkurt, Zoti nuk mund të ndihmojë nëse nuk ndihmon veten dhe Tirana në këtë moment që flasim grupin e ka të paplotë. Ndonëse dy ndeshjet e Champions-it kanë treguar se skuadra është mirë, një iluzion i tillë duhet të hiqet nga mendjet e të gjithëve. Egbo kërkon lojtarë që të përballojnë sfidat që ka përpara, kampionatin dhe Europën.

OLSI AVDIAJ 

LAJMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”


close