VIDEO/ Nga i pafat në hero! Mbrëmja e Uzuni, shqiptari shënon gol fantastik në Champions dhe feston me shqiponjë

Pas autogolit të pafat me dorë, në minutën e 23-të, futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni, ka “shlyer” gjithçka, teksa në minutën e 65-të, ka tundur rrugën e rrjetës, pas një shpërthimi fantastik nga mesfusha, duke kaluar në avantazh 2-1 skuadrën hungareze të Ferencvaroshit.

Uzuni665

Në momentin e golit, Uzuni nuk ka nguruar të festojë me shqiponjë, duke bashkuar duart. Për më tepër shikoni videon e mëposhtme.

PANORAMASPORT.AL


close