Interi dhe Man United vazhdojnë garën për Evropa Ligë

 

Tashmë kanë përfunduar dy takimet e orës 2:00 në Evropa Ligë ndërmjet Inter – Getafe dhe Man United LASK.

Interi i Contes me mjaft lehtësi arriti ta mposhtë Getafën për t’u rënditur në 8 skuadrat më të mira të Evropës, shkruan IndeksOnline.

Me golin e parë të shënuar nga Lukaku në minutën e 33’të takimit dhe atë të Eriksen në të 83’tën, Interi siguroi vendin në top 8’shën e më të mirëve.

Ndërkaq, edhe takimi i dytë ishte atraktiv, ku të parët shënuan mysafirët përmes Wiesinger në minutën e 55’të të takimi, por nuk vonoi shumë Lingard 57′ dhe Martial në minutën e 88′ vulosën fitoren dhe plasmanin në 1/8 e me të mirëve.

 


close