E ardhmja e xhudos kosovare po qëndron në bregdetin shqiptar

Shpresat e Kosovës në xhudo po qëndrojnë këto ditë në bregdetin shqiptar.

Rreth 30 fëmijë të cilët aplikojnë sportin e xhudos, janë duke qëndruar këto ditë në bregdetin shqiptar, ku anash përgatitjeve, edhe po relaksohen.

Për fëmijët që shihen si e ardhmja e xhudos në Kosovës ka njoftuar edhe Driton Toni Kuka, përmes llogarisë së tij në rrjetin social ‘Facebook’.

Sipas njoftimit të Toni Kuka, janë trajnerët Fatosi, Trimja dhe Hilja që po qëndrojnë me fëmijët.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell njoftimin e plotë të Driton Toni Kuka. /Lajmi.net/


close