Bayern 5:2 Frankfurt, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

Bayern Munich ka shënuar një tjetër fitore spektakolare ndaj Frankfurt.

Eintracht Frankfurt ishte viktima e radhës e Bayern, e cila u gjunjëzua në ‘Allianz Arena’.

Bayern shënuan pesë gola për tri pikët e kësaj xhiroje, në një ndeshje ku shkëlqeu Alphonse Davies.

Davies regjistroi një asistim dhe një gol, si dhe ishte pjesëmarrës në autogolin e Hinteregger. Kanadezi u vlerësua me 8.6 nga ‘Sofascore’.

Më poshtë lajmi ua përcjell notat e lojtarëve për këtë ndeshje.


close