Në moshën 26 vjeçare humb jetën noteri i njohur

Një notar në moshë të re ka humbur jetën.

Notari nga Australia, Kenneth To, ka vdekur në moshën 26 vjeçare.

To thuhej të ishte ndjerë keq dhe më pas ishte dërguar në spital ku edhe kishte humbur jetën.

Ai gjendej në një kamp trajnues në Florida ku po stërvitej për ta përfaqësuar Hong Kong-un në lojërat olimpike të Tokios që mbahen vitin e ardhshëm, sipas ABC News.

To, i cili ishte rritur në Sidney pasi ishte shpërngulur në Australi si dyvjeçar, kishte garuar për Australinë në kampionatet botërore 2011, 2013, 2014 si dhe në garat e Commonëealth-it në Glasgoë, duke fituar dy medalje argjendi, madje.


close